| Załóż konto

Witamy w dziale KURSY.

Witamy w dziale „Kursy”. To miejsce, w którym (jeśli starczy Ci energii i wytrwałości) nauczysz się naprawdę wiele. Dowiesz się nie tylko jak ułożyć kostkę Rubika, ale również jak ułożyć ją naprawdę szybko. Jeżeli tego będzie Ci mało, pokażemy również, jak układać kostkę Rubika jedną ręką, bez patrzenia oraz na wiele innych sposobów. Znajdziesz tu również informacje, jak ułożyć inne ruchome łamigłówki.

Na ten moment dostępne są dwa kursy:

  1. Poradnik autorstwa Adam Polkowskiego (Sajgona) dotyczący układania klasycznej kostki Rubika metodą Jessici Fridrich.
  2. Kurs dotyczący układania krawędzi kostki Rubika bez patrzenia metodą TuRBo autorstwa Grzegorza Jałochy.

W najbliższym czasie zostaną stworzone wytyczne techniczne do tworzenia kursów i każdy z doświadczonych zawodników będzie mógł w stosunkowo prosty sposób zaprezentować kurs własnego autorstwa. Kursy będą podzielone na poszczególne kostki oraz techniki układania. Nie wykluczamy, aby do jednej techniki zostało opracowanych kilka kursów. Byłoby to nawet wskazane, zwłaszcza w świetle dynamicznego rozwoju speedcubingu w naszym kraju. Z tego miejsca prosimy weteranów oraz mistrzów poszczególnych kategorii o współudział w tworzeniu najbardziej rozbudowanej bazy kursów speedcubingowych.

Tymczasem zapraszamy do lektury kursów - to tutaj może rozpocząć się Twoja długa i fascynująca speedcubingowa przygoda! Powodzenia!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.