| Załóż konto

Więcej z kategorii

16 października 2016 r.

Niezapomniana data polskiego speedcubingu!

Niezapomniana data polskiego speedcubingu!

16 października 2011 roku to był niezwykły dzień dla polskiego speedcubingu... Wczesnym popołudniem cała społeczność wstrzymała oddech, bo w finale 3x3x3 do walki o podium mistrzostw świata w Bangkoku stanął nasz jedyny wówczas reprezentant Michał Pleskowicz. Był trzeci w pierwszej rundzie, ósmy w drugiej. Kiedy w półfinale znalazł się na drugim miejscu z nowym rekordem kraju w singlu wszystkim mocniej zabiły serca. Czyżby? Ale na pierwszym miejscu cały czas trzymał się Feliks Zemdegs i mimo ogromnych nadziei wydawało się, że i w finale będzie podobnie. A jednak nie :) Finał to była poezja umiejętności naszego zawodnika, który dokonał wówczas niemożliwego - pokonał Feliksa. Średnia 8.65 s., którą uzyskał w finale, była nowym rekordem kraju a Michał okazał się historycznym zwycięzcą.

Do tej pory (i jak się okazało od tamtej pory) żaden Polak nie wywaczył złotego medalu mistrzostw świata w 3x3x3! To sukces na miarę dwóch rekordów świata w średniej 3x3x3, które należą do innego legendarnego już zawodnika - Tomka Żołnowskiego.

Mimo, że od tamtego sukcesu minęło już 5 lat nasz mistrz nie odpuszcza. Ma na swoim koncie ponad 60 zawodów, poza złotem z 2011 roku dodatkowo 5 srebrnych medali mistrzostw świata. Do tego pięć rekordów świata w układaniu kostki jedną ręką i 15 rekordów Europy (w tym dwa w układaniu 3x3x3) i od ponad pięciu lat jest niekwestionowanym liderem trójki w Polsce. I wciąż walczy o więcej! :D

Michał - jesteś wielki. Dziękujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, bo wiemy, że masz speedcuberskiemu światu jeszcze wiele do pokazania :) 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.