| Załóż konto

Więcej z kategorii

31 stycznia 2017 r.

Byczo!

Kostkowo w Byczynie!

O byczyńskim klubie kostki Rubika już donosiliśmy, dzieje się jednak w powiecie wiele innych ciekawych spotkań z kostką w tle. Od 20 stycznia na terenie gminy gości grupa młodzieży z Energodaru i Żytomierza (Ukraina). To już kolejna wizyta w ramach współpracy z Polonią Ukraińską. Dziewczęta i chłopcy są potomkami Polaków, których losy rzuciły w przeszłości na Wschód. Mówią po polsku, na co dzień uczą się w polskich szkołach. W Byczynie będą do 1 lutego. Mieszkają w grodzie rycerskim, realizują program poznawania Polski i nawiązania kontaktu z rówieśnikami w kraju.

W ramach pobytu poznają okoliczne atrakcje turystyczne, spotykają się z dziećmi z szkoły podstawowej i młodzieżą z gimnazjum w czasie lekcji integracyjnych z języka polskiego, historii, biologii, informatyki. W planie są też ciekawe zajęcia i warsztaty z rękodzielnictwa, robotyki, układania kostki Rubika, wspólne gotowanie, połączone z nauką języków obcych – to propozycja byczyńskiego gimnazjum.

Warto wspomnieć, że kostka Rubika robi się w okolicach Byczyny coraz popularniejsza, niedawo członkowie speedcubingowego koła z Byczyny gościli również w radio Opole, a pod koniec czerwca odbędą się tam oficjalne zawody speedcubingowe „Byczy Cube Race”.

Autor: Marek Mendel 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.