| Załóż konto

Więcej z kategorii

15 maja 2017 r.

Gdańska Liga po kolejnym turnieju!

Zobaczcie, jak kształtuje się czołówka!

Gdańska Liga po kolejnym turnieju!

Za nami drugi turniej Gdańskiej Ligi Speedcubingu 2017. Zgodnie z tegoroczną formułą pojawiły się kolejne konkurencje, dzięki którym rywalizacja nabiera rumieńców. Na czołowych miejscach sytuacja pozostaje bez zmian i składem przypomina finałową trójkę ubiegłorocznego sezonu. Czy taka pozostanie, czy też kolejni zawodnicy będą w niej jeszcze mieszać? Mamy nadzieję :) Tymczasem przyjrzyjmy się bliżej klasyfikacji generalnej

Na czele stawki pozostaje Michał Rzewuski, któremu zmiana konkurencji nie przeszkodziła w osiągnięciu bardzo dobrych wyników punktowych i powiększeniu przewagi punktowej nad drugim w zestawieniu Maćkiem Czapiewskim. Maciek, który po pierwszym turnieju tracił do lidera zaledwie 4 punkty i tym razem zwyciężył w trzech z pięciu konkurencji, pozostał na drugim miejscu ze stratą tym razem 24 punktów. 

1 Michał Rzewuski 609 -
2 Maciej Czapiewski 585 -
3 Igor Ośmiałowski 452   ↑ +1 (4)
4 Michał Wojcieszek 310   ↑ +1 (5)
5 Wojciech Szatanowski 305   ↑ +1 (6)
6 Hubert Kwasigroch 263     ↑ +6 (12)
7 Patryk Zawieja 255     ↑ +6 (13)
8 Marcin Stachura 246     ↑ +2 (10)
9 Karol Zakrzewski 214   ↓ - 6 (3)
10 Kalina Jakubowska 205       ↑ +12 (22)

Na trzecie miejsce awansował Igor Ośmiałowski, który w pięknym stylu poprawił w finale 3x3x3 swojego dotychczasowego besta w średniej. Plasujący się na tej pozycji po pierwszym turnieju Karol Zakrzewski, z racji nieobecności spadł na dziewiątą pozycję. O jedno oczko poprawili swoje lokaty również Michał Wojcieszek i Wojtek Szatanowski. Aż czwórka uczestników awansowała z dalszych pozycji, przy czym najbardziej spektakularny był wynik Kaliny Jakubowskiej, która na dziesiąte miejsce trafiła z 22 pozycji (a w półfinale 3x3x3 poprawiła swojego besta w średniej). Poza dziesiątkę wypadli Przemek Rogalski, Daniel Samoszyn (nieobecni na drugim turnieju) i Tymon Kolasiński, który póki co zdecydowanie lepiej czuje się w układaniu piramidy niż czwórki i piątki. Ale wierzymy, że zmotywuje go to do treningu i niebawem powróci do naszego zestawienia. 

Przed nami trzecia odsłona gdańskich zmagań. W czasie czerwcowego, dwudniowego turnieju pojawią kolejne oficjalne konkurencje, które dawno nie gościły w Gdańsku. To będzie niesamowity festiwal wyników, które nie pozostaną bez wpływu na tabelę ligową.  Już nie możemy się doczekać :) 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.