| Załóż konto

Więcej z kategorii

16 stycznia 2017 r.

Karol Zakrzewski bez rekordu Europy!

Zapadła decyzja w sprawie sobotniego wyniku!

Karol Zakrzewski bez rekordu Europy!

W minioną sobotę dotarła do nas wiadomość o wspaniałym wyniku Karola Zakrzewskiego podczas zawodów w Dąbrowie Górniczej. Niestety, okazało się, że wynik został wykręcony na złym scramblu (podczas mieszania został popełniony błąd i zawodnik otrzymał kostkę pomieszaną inaczej niż powinien). W związku z tym WCA podjęło decyzję o nieuznaniu wyniku Karola.

To decyzja o tyle dyskusyjna, że aktualny rekord świata w singlu (6.88 s.) został również wykręcony na błędnie pomieszanej kostce a mimo to został przez WCA zaakceptowany. Od Karola dowiedzieliśmy się, że zwrócił się do WCA z wnioskiem wprowadzenie oficjalnych regulacji w przypadku bicia rekordów na misscramblach (błędnie pomieszanych łamigłówkach). Jak widać jest to niezbędna procedura skoro zaakceptowanie (lub anulacja) wyniku zależy od niewiadomych przesłanek WCA.

Głęboko wierzymy jednak, że niebawem Karol pokaże nam równie wspaniały wynik na poprawnie pomieszanej kostce, bo jak sam wspomniał „teraz widzę, że jest to realne”. I tego mu życzymy! 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.