| Załóż konto

Więcej z kategorii

18 lipca 2017 r.

Śląska Liga na ostatniej prostej!

Tabela ligowa przed finałowym turniejem!

Śląska Liga na ostatniej prostej!

Przed nami ostatnia impreza trzeciej edycji Śląskiej Ligi Speedcubingu. Zobaczmy, jak wygląda tabela przed decydującym starciem i jak zmieniły się notowania zawodników po turnieju w Będzinie:  

1 Mateusz Śliż 367   ↑ +1 (2)
2 Bartłomiej Owczarek 364   ↓ - 1 (1)
3 Jonatan Kłosko 348   -
4 Jan Zych 342   ↑ +1 (5)
5 Łukasz Burliga 335   ↑ +1 (6)
5 Wojciech Barciaga 335   ↑  -1 (4)
7 Wojciech Knott 326     -
8 Karol Zakrzewski 319     ↑ +2 (10)
9 Artur Kristof 318   ↓ - 1 (8)
10 Piotr Tokarski 309      ↑ +2 (12)

Najważniejsza zmiana nastąpiła na pozycji lidera. Różnice na pierwszych dwóch miejscah pozostały bardzo niewielkie (kilka punktów), a na pierwsze miejsce wskoczył Mateusz Śliż, triumfator turnieju w Będzinie, który na swoim koncie ma w tej chwili 367 punktów. Tylko trzy mniej ma drugi w klasyfikacji Bartłomiej Owczarek, który musiał oddać Mateuszowi czołowe miejsce. Ale różnica między tymi zawodnikami jest tak niewielka, że jeżeli utrzymają swój poziom (a głęboko wierzymy, że tak będzie), o zwycięstwie mogą zadecydować setne. Trzecie miejsce zachował Jonatan Kłosko ale powiększyła się przewaga między nim a czołem rankingu. Swoją lokatę zachował również uplasowany na pozycji siódmej Wojtek Knott. 

O jedno oczko awansował Jan Zych, który z sumą 342 punktów zajmuje czwarte miejsce. Taką samą liczbę oczek mają na swoim koncie Łukasz Burliga i Wojciech Barciaga. Pierwszy awansował tam z szóstej lokaty, drugi - spadł z czwartego miejsca. Na ósmym miejscu zagościł Karol Zakrzewski, który awansował z 10 miejsca i zepchnął na dalszą pozycję Artura Kristofa - różnicą zaledwie 1 punktu. Stawkę zamyka Piotrek Tokarski, który również zanotował dwumiejscowy awans. Poza dziesiątkę wpadł Mateusz Fydrych, nieobecny na turnieju w Będzinie, a na pozycji 11 czai się do ataku Kamil Mieńko, któremu do dołączenia do najlepszych brakuje zaledwie 6 puntów. Całą tabelę możecie prześledzić na stronie Śląskiej Ligi 2016/2017

Pod koniec lipca, w Zawierciu, czeka nas ostatnie spotkanie Śląskiej Ligi i wtedy też dowiemy się, jak ukształtuje się finałowa dziesiątka. Mamy informacje, że zabraknie lidera klasyfikacji, więc jak widać - jeszcze wiele może się tutaj wydarzyć i trudno ze 100% pewnością rozdać karty. A to oznacza niesamowite emocje, na które już teraz czekamy! :) 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.