| Załóż konto

Więcej z kategorii

18 marca 2017 r.

Najbardziej kostkowa miejscówka w Polsce!

Rozpoczyna się nowy sezon Gdańskiej Ligi Speedcubingu. Zawodnicy po raz kolejny spotkają się w Sali Morskiej Novotelu Marina. Nie sposób nie napisać o niej nieco więcej, to najbardziej zakręcona miejscówka na speedcubingowej mapie Polski. To w niej w 2008 roku rozpoczęła się historia kostki Rubika na Pomorzu, kiedy Adam Polkowski zorganizował pierwszy turniej w tej części kraju - Gdańsk Open (wcześniej oficjalne zawody odbyły się tylko w Wadowicach i Wrocławiu). Do dziś (stan na 16 marca 2017 roku) przeprowadzono w Polsce 137 oficjalnych turniejów. 24 z nich odbyły się w Gdańsku, z czego aż 13 właśnie z Novotelu Marina. Przez salę w ciągu tych wszystkich lat przewinęło się mnóstwo zawodników a liczba ułożeń sięga zapewne kilkudziesięciu tysięcy. 

To właśnie w Marinie otwierały się nowe rozdziały historii, kiedy w 2009 roku Polska dołączyła do światowej rywalizacji w big cubach. Tutaj byliśmy świadkami rekordów, tych osobistych, przełamujących bariery swoich możliwości ale i tych ważnych, łamiących granice. Na Sali Morskiej padło 37 rekordów Polski, 9 rekordów Europy i 7 rekordów świata.

W najbliższą sobotę zawodnicy spotkają się przy stackmatach w ramach drugiej już, oficjalnej odsłony Gdańskiej Ligi Speedcubingu i dopiszą kolejne rozdziały do historii tego miejsca, a my będziemy z ogromnym zainteresowaniem obserwować ich poczynania :) 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.