| Załóż konto

Więcej z kategorii

17 maja 2017 r.

Jest ich dwóch!

Jest ich dwóch!

Mieliśmy napisać ten artykuł już parę dni temu a zdarzenia minionej niedzieli sprawiły, że jeszcze lepiej wpisze się on w klimat :) Mowa o rekordzie Europy w singlu 3x3x3 blindfolded, który uplasował się na trzecim miejscu światowego rankingu i był o krok o wejścia do ścisłej czołówki i elitarnego klubu sub 20-tek. I właśnie o tym klubie chcielibyśmy nieco więcej napisać. Jego założycielem i liderem jest Kaijun Lin, który podczas ubiegłorocznego turnieju w Szanghaju wykręcił wynik 18.50 s. Poprawił wówczas swój wynik o 2,5 sekundy i zaskoczył cały świat tak spektakularnym złamaniem bariery 20 sekund.

Drugi wynik poniżej 20 sekund przeszedł nieco bez echa, a padł pod koniec kwietnia w Stanach Zjednoczonych. Wykręcił go Jeff Park i był to ogromny sukces tego zawodnika. Podczas turnieju najpierw w pierwszej rundzie poprawił swojego besta na 31.37 s. (z dotychczasowego 52.73 s.), a w finale poprawił go po raz kolejny - na rewelacyjnie i szokujące wręcz 19.57 s. - nowy rekord Ameryki Północnej i drugi czas świata.

Po niedzielnym rekordzie hiszpańskiej zawodniczki tabela najszybszych ułożeń świata wygląda więc tak:

1. Kaijun Lin 18.50
2. Jeff Park 19.57
3. Berta García Parra 20.38
4. Gianfranco Huanqui 20.84
5.  Marcin Kowalczyk  21.17 

Pierwsza piątka prezentuje się bardzo okazale. Warto zauważyć, że cztery z tych wyników padły w ciągu ostatnich szęsciu miesięcy. Wygląda na to, że minęły czasy absolutnej singlowej dominacji jednego zawodnika i coraz więcej speecuberów sięga po wyniki na światowym poziomie. Ciekawe, jaki wpływ mają na to zbliżające się mistrzostwa świata i jakich jeszcze wyników będziemy świadkami w trakcie przygotowań do tego turnieju :) 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.