| Załóż konto

Więcej z kategorii

28 marca 2017 r.

Kolejny singiel sub 5!

Coraz więcej rewelacyjnych czasów!

Kolejny singiel sub 5!

Do tej pory w rankingach WCA zanotowaliśmy pięć czasów poniżej pięciu sekund w singlu 3x3x3. Do tego grona dołączył w ostatni weekend Antonie Paterakis. W czwartym ułożeniu pierwszej rundy 3x3x3, podczas The Hague Open, grecki zawodnik wykręcił czas 4.89 s. 

Poprawił swojego poprzedniego singla o ponad 1.5 sekundy i awansował do ścisłej światowej czołówki z siedemdziesiątego drugiego miejsca! Antonie to drugi zawodnik ze starego kontynentu, który znajduje się w tej chwili w światowym TOP 10. Poza nim drugie miejsce zajmuje Mats Valk ze swoim singlem 4.74 s., który przez niespełna miesiąc utrzymywał się jako rekord świata. 

Lucas Etter, który jako pierwszy w historii uzyskał czas poniżej 5 sekund, znajduje się w tej chwili na piątym miejscu zestawienia.

Coś, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe, powoli zaczyna stawać się normą. Nie bez wpływu jest tutaj rozwój sprzętu speedcubingowego, to już kolejny tak dobry wynik wykręcony na jednej z kostek  z serii Valk3. Patrząc na ich rosnącą popularność mamy podstawy by sądzić, że takich wyników może się w najbliższym czasie pojawiać coraz więcej.  

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z administracją strony www.kostkarubika.org zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.). Dane nie będą udostępniane innym podmiotom.
Chcę być informowany o wydarzeniach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Speedcubingu.